T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Bakanımızı ziyaret ettik

Yayın Tarihi : 6.11.2017
Bakanımızı ziyaret ettik

Valimiz Necati Şentürk, Milletvekilimiz  Mikail Arslan ve İl Müdürümüz Kenan Şahin, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanımız  Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba’yı makamında ziyaret etti.

Valimiz   Sayın Necati Şentürk ,  Milletvekilimiz  Sayın Mikail Arslan ve İl Müdürümüz Sayın  Kenan Şahin  daha sonra Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımız  Müsteşarı Mehmet Hadi Tunç’u makamında  ziyaret etti.
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımıza yapılan  ziyaret hakkında açıklama yapan İl Müdürümüz Kenan Şahin: “ Valimiz Necati Şentürk  ve  Milletvekilimiz Mikail Arslan ile birlikte Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanımız  Sayın Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba ve  Bakanlığımız  Müsteşarı Sayın  Mehmet Hadi Tunç’u makamında ziyaret ettik.  Sayın Valimiz ve Milletvekilimiz burada  ilimizin tarımsal sorunlarını ve çözüm önerileri içeren bir dosyayı Bakanımız ve Müsteşarımıza vererek kendilerini  Kırşehir’e davet ettiler” dedi.  
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Sayın Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba’yı ziyaret eden  Vali Şentürk ve  Milletvekili Arslan, “ Tarım kredi borçlarının ertelenmesi, TARSİM sigortalarının bölgesel değil parsel bazında yapılmasını, Kırşehir ile alakalı Bakanlıkta bekleyen yazılarımızı, Kırşehir’in tarım ve hayvancılık alanında ki sorunlarını, Kırşehir’de tarım ve hayvancılık alanında yapılması planlana yatırımları, son olarak Sayın Bakanımızı Kırşehir’e davet edip gerekli incelemeyi şehrimizde yapmasını rica ettik” ifadesini kullandılar.
Vali Şentürk, Milletvekili Arslan ve İl Müdürümüz Şahin daha sonra Bakanlığımız Müsteşarı Mehmet Hadi Tunç’u makamında ziyaret ederek, Kırşehir’de Tarım ve Hayvancılık alanında yapılması gereken yatırımlar hakkında istişarelerde bulunup, Kırşehirli hemşerilerimizin sorunları iletildi.