T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Projelerle Çiftçilerimiz Çok Büyük Desteklerden Faydalanacak

Yayın Tarihi : 31.7.2017
Projelerle Çiftçilerimiz Çok Büyük Desteklerden Faydalanacak
 
Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürümüz Kenan Şahin, Kırşehir'de hayata geçirilecek olan projeler hakkında bilgiler verdi.
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımız tarafından bu yıl  ciddi manada hazırlanan projeler çiftçilere büyük imkanlar sağlayacağını açıklayan İl Müdürümüz Kenan Şahin;  "Bunlardan özellikle Kırsal Kalkınma, KOP, Genç Çiftçi ve  Koç Dağıtım Projesi başta olmak üzere mera ıslahı ve mera ile ilgili sıvat projelerimiz mevcuttur. Şunu söylemek isterim ki, bakanlığımız çiftçilere büyük önem vermektedir. Bu projeler çerçevesinde üreticilerimize hibe desteği verilecektir. 2017 projelerimiz çerçevesinde sözleşmeleri tamamlanan 130 üreticimize önümüzdeki günlerde de hayvan dağıtımı yapacağız.
Genç çiftçi projesi çerçevesinde ise 30 bin lira karşılığında 81 vatandaşımıza 474 adet  damızlık dana, 25 vatandaşımıza 980 adet koyun  ve 14 vatandaşımıza kanatlı hayvanı (tavuk-kaz) hibe olarak vereceğiz ve ahırı olmayan çiftçilerimizede da ahır yapımı imkanı sağlayacağız. Kırşehir'de tarımsal manada yatırım yapmak isteyen herkes  bakanlığımızdan ciddi manada destek alabiliyor.  Bu desteklerle Kırşehir ette marka şehir olacaktır. Bunu da her fırsatta dile getirerek söylemek istiyorum ki, bizler de bu konuda çalışmalarımızı hızla  sürdürüyoruz." dedi.