T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Gününe katıldık.

Yayın Tarihi : 18.7.2017

Ülkemiz genelinde olduğu gibi ilimizde de çeşitli etkinliklerle yapılan 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Gününde İl Müdürümüz Kenan Şahin, personellerimiz ile aileleri ve binlerce vatandaşla birlikte Askerlik Şubesi önünden başlayarak Mehteran Bölüğü ve atlı birlikler eşliğinde Cacabey Meydanına kadar yapılan yürüyüşe katıldık.

Yürüyüşe, Valimiz Sayın Necati Şentürk, Milletvekillerimiz Mikail Arslan ve Salih Çetinkaya, 22. Dönem Kırşehir Milletvekilimiz Hacı Turan, Belediye Başkanımız Yaşar Bahçeci, Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Bilgin, Ağır Ceza Reisi Hüseyin Sabuncuoğlu, Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Hüseyin Altuntaş, POMEM Müdürü Kasım Varol,  İl Müdürümüz Kenan Şahin ve  Müdürlüğümüz personelleri , İl Genel Meclis Başkanı Barbaros Dulkadiroğlu, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Bektaş Aydoğan, il ve ilçe protokolü, protokol eşleri, siyasi partilerin il temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, ilimizde yaşayan göçmenler ile binlerce vatandaşlarımız katıldı.

Büyük bir coşkuyla başlayan 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Gününde saat 24.00'da Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğümüz, Malya Tarım İşletmesi, Toprak Mahsulleri Ofisi Kırşehir Şube Müdürlüğü ve Kırşehir Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği ile ortaklaşa binlerce vatandaşa pilav ikram edildi.

Valimiz Sayın Necati Şentürk, Milletvekillerimiz Mikail Arslan ve Salih Çetinkaya, 22. Dönem Kırşehir Milletvekilimiz Hacı Turan, Belediye Başkanımız Yaşar Bahçeci, Ak Parti İl Başkanı, CHP İl Başkanı ve MHP İl Başkanının da birer konuşma yaptığı program Kur'an Tilaveti, İl Müftüsü Osman Arslan tarafından yapılan hatim duası ve imamhatipli öğrenciler tarafından çeşitli ilahilerin seslendirilmesi ile devam etti. Mehteran Bölüğünün de kısa bir gösteri sunduğu programda, Valiliğimizce uyuşturucu ile mücadele etmek amacıyla açılan "Yaşamayı Seviyorum Danışma Merkezi"nde tedavi gören gençler kahramanlık türküleri söylediler. Ardından, Sait Sargın Tiyatro Grubu "15 Temmuza Hayat  Verenler" adlı oyunu sahnelediler.

15 Temmuz Marşının ve çeşitli slayt gösterilerinin de izlendiği program, Sayın Cumhurbaşkanımızın konuşmasının canlı olarak izlenmesi ile devam etti.

15 Temmuz gecesi, sabah namazına müteakiben Ahmet Yesevi Camii'nde şehitlerimizin ruhuna Kuran okundu. Sabah namazının ardından   Valimiz Sayın Necati Şentürk ve Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci vatandaşlara çorba ikramında bulundular.

Alanda bulunan vatandaşlarımız,  nohutlu pilav ikramından dolayı İl Müdürlüğümüze, Malya Tarım İşletmesi Müdürlüğüne, Kırşehir Toprak Mahsulleri Ofisine ve Damızlık Sığırlık Yetiştiricileri Birliğine teşekkür ettiklerini ifade ettiler.