T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Kırşehir Ramazan Bayramına Hazır.

Yayın Tarihi : 23.6.2017
İl Müdürlüğümüz Gıda Kontrol ekipleri Ramazan Bayramının yaklaşması nedeni ile vatandaşlarımızın ilimizde sağlıklı ve güvenilir gıdaya ulaşabilmeleri için şekerleme, pastacılık ürünleri, unlu mamuller, ekmek, pide ve tatlı mamullerin üretim, satış ve toplu tüketim yerlerine ilişkin denetimlerini artırdı.

Gıda kontrol görevlilerimizce rutin yapılan denetimlerin yanında Ramazan Bayramı öncesi özel ekipler oluşturularak işletmelerin genel hijyen, personel hijyeni, gıda işleme ve hazırlama ekipman hijyeni, kullanılan gıda bileşenlerinin ve katkılarının uygunluğu ve muhafaza şartları kontrol edildi.

Halk sağlığına zarar verecek üretimlere ve satışlara asla müsaade edilmeyeceği belirten İl Müdürümüz Kenan ŞAHİN,  denetimler sırasında esnafımızın eksiklikleri ve hataları konusunda uyarıldığını, kurallara uymayan işletmelere ise gerekli idari yaptırımların uygulandığını belirtti.

İl Müdürü Şahin; “  Ramazan Bayramı öncesi vatandaşlarımızın sağlıklı bir ortamda alışveriş yapmalarını amaçlıyoruz. Vatandaşlarımızın en iyi gıda denetçileri olmasından yola çıkarak, vatandaşlarımızın gördüğü olumsuzluğu adres belirterek  7 gün 24 saat, Alo Gıda 174 hattına bildirmeleri toplum sağlığı  açısından çok önemlidir. Bu vesile ile Ramazan Bayramının ülkemize ve milletimize hayırlar getirmesini Yüce Allah’tan diliyor, başta İl ve İlçe Müdürlüğümüzde çalışan mesai arkadaşlarım ve ailelerinin, ayrıca çiftçilerimiz, esnaflarımız, üreticilerimizin ve tüm Kırşehirli hemşerilerimizin  Ramazan Bayramını tebrik ediyor, hürmetlerimi sunuyorum" dedi.