T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

8. Tarım ve İnsan Fotoğraf Sergisi İlimizde.

Yayın Tarihi : 11.5.2017

​8. Tarım ve İnsan Fotoğraf Sergisi İlimizde.

Bakanlığımız Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığı tarafından “toprağın ve tarımın önemi konusunda sosyal ve bireysel duyarlılığın geliştirilmesi” amacıyla 2009 yılından bu yana düzenlenen fotoğraf sergimiz İlimiz Cacabey Meydanı Yer altı Çarşısında Vali Yardımcımız Sayın Hicabi AYTEMÜR, İl Müdürümüz Sayın Kenan ŞAHİN ve tüm daire amirlerinin katılımıyla açılmıştır.

Sergi açılışında açıklama yapan Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kenan ŞAHİN; "Bakanlığımız tarafından 8.si düzenlenen Tarım ve İnsan konulu fotoğraf sergisine hoş geldiniz. Sergideki amaç insanın tarımla ve sosyal yapıyla olan ilişkisini kamuoyuna duyurmaktır. Fotoğraflara baktığımızda Anadolu’nun bağrında bizim için stratejik öneme sahip tarımın nasıl yapıldığını, tarım ve insanın iç içe geçtiğini görmekteyiz. Fotoğraflar ile tarımın ve toprağın önemi vurgulanmış, tarım, doğa, çevre ve insan ilişkileri, estetik ve öznel bakış açılarıyla yansıtılmıştır. Teşrif ettikleri için Vali Yardımcımız Hicabi AYTEMÜR’e, Kurum Müdürlerimize ve saygıdeğer vatandaşlarımıza teşekkür ederim.” dedi.

Bu yıl 8.si düzenlenen "Tarım ve İnsan Ulusal Fotoğraf Yarışması’nda" dereceye giren ve sergilenmeye değer bulunan fotoğraflar iki gün süreyle sergilenmiştir. Yaklaşık 1500 vatandaşımız sergimizi ilgiyle ziyaret etmiştir.