21.11.2017 / Gösterim Sayısı : 218

Köy Köy Çiftçilerle Buluşuyoruz…

#köy köy 2017-1
Köy Köy Çiftçilerle Buluşuyoruz…

Nüfusun büyük bölümü tarım ve hayvancılığa dayalı olan Kırşehir’de çiftçilerin daha verimli ve bilinçli üretim yapması için köyleri tek tek gezen İl Müdürümüz  Kenan Şahin ve beraberindeki İlçe Müdürlerimiz,  Şube Müdürlerimiz ile teknik personellerimiz ,İlçe,  köy ve beldelerde üreticileri ziyaret ederek hem sorunlarını dinliyor, hem de bakanlığımızın proje ve hibe desteklerini anlatıyor.   
Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürümüz Kenan Şahin, ilçe, belde ve köyleri gezerek çiftçilerle bir araya geliyor. Çiftçilerin sorun, sıkıntılarını ve taleplerini dinleyen İl Müdürümüz Kenan Şahin ve  İlçe Müdürlerimiz, Şube Müdürlerimiz ve  teknik personellerimiz,  köylerde çiftçilere bilgilendirmede bulunuyor. Hayvancılıktan, tarlaya ürün ekiminden hasadına ve bakımına kadar birçok alanda çiftçilere bilgiler veren İl Müdürlüğümüz tarım heyeti, bakanlığımızın hibe destekleriyle verimliliğin ve bilinçli üretimin artırılmasını hedefliyor.

“Her Zaman Üretenin Yanındayız”
Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü olarak her zaman üretenin yanında olduklarını belirten İl Müdürümüz Kenan Şahin, “ Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü olarak bizler her zam üretenin ve üreticinin yanındayız. Yapmış olduğumuz ziyaretlerde hem çiftçimizin sorunlarını gidermeye çalışıyoruz, hem de çiftçilere bilgilendirmede bulunuyoruz.  Şuana kadar gezdiğimiz bütün köylerde Tarımsal üretimin her kademesinde alın teri olan çiftçilerimize bakanlığımızın proje ve  hibe destekleriyle daha karlı üretim yapabileceklerini anlattık. Kırşehir’imizde  köylerimizi karış karış gezip, ürettikleri her üründe  alın teri olan  eli nasırlı çiftçilerimizin yanında olarak, bakanlığımızın destekleriyle nasıl daha verim alabilirler ve teknik konularda  bilgiler veriyoruz.     Köy ziyaretlerimiz önümüzdeki günlerde de devam edecek” dedi.
.
Ziyaretlerin son kısmında çiftçilerin yaşadığı sorun ve sıkıntıları dinleyen İl Müdürlüğümüz tarım heyeti, çözüm ve önerilerini çiftçilerimizle paylaştılar. ''