28.12.2017 / Gösterim Sayısı : 343

Müsteşarımız ile Personellerimiz bir araya geldi

#Müsteşar Personel Toplantısı

​Müsteşarımız ile Personellerimiz bir araya geldi...

İl Müdürlüğümüzü ziyaret eden Bakanlığımız Müsteşarı Mehmet Hadi Tunç,  Müdürlüğümüz personeli ile bir toplantı yaptı. İl Müdürlüğümüz toplantı salonunda gerçekleşen toplantıya Gıda Koruma Kontrol Genel Müdürü Muharrem Selçuk, İl Müdürümüz Kenan Şahin, İl Müdür Yardımcılarımız, İlçe Müdürlerimiz, Şube Müdürlerimiz ve İl/İlçe Müdürlüğümüz personelleri katıldı.  Toplantıda ilk olarak İl Müdürümüz Kenan Şahin tarafından Müsteşarı Mehmet Hadi Tunç’a müdürlüğümüz ve ilimizin tarımsal konuları hakkında  genel bir brifing verildi. İl Müdürümüz Kenan Şahin’in verdiği brifing ’in ardından personellerimize hitap eden Bakanlığımız Müsteşarı Mehmet Hadi Tunç, tüm Kırşehir’e Bakanımız Sayın Ahmet  Eşref Fakıbaba’nın selamını getirdiğini ifade etti.
Müsteşarımız Mehmet Hadi Tunç,  “Bakanımız Ahmet Eşref Fakıbaba’dan  sonra biz kendisiyle  birlikte  gece gündüz çalışıyoruz.  Dün gece mecliste geç vakte kadar bütçe görüşmelerindeydik. Sabahta tekrar saat 06-30 da  kalkarak mesaiye başlıyoruz.  Şuanda en önemli konumuz, bizim  ithal etmek durumunda kaldığımız  ürünleri kendi kaynağımızla  karşılanarak  bu ithalattan bir şekilde kurtulmak olmalıdır. Bunun için hayvansal üretimi yeterli hale getirerek bu ithalatı sona erdirmemiz gerektiğine inanıyoruz. Bunun içinde çalışmalar yapıyoruz.  Bu konuda fikri olan düşüncesi olan , katkısı olan  değişik kesimlerle ve sektörlerle  ile görüşüyoruz. Bu arada siz bakanlığımız çalışanlarının da  fikirlerine de müracaat edeceğiz.  Şu anda bakanlığımız   personelleri  için “Fikrin varsa söyle” platformu oluşturuyoruz. Sizler kendi şifrelerinizle bu platforma girebileceksiniz. Ve ben bakan olsaydım şunları yapardım diye yazarak katkı sunacaksınız. Her bir personelimiz yapacakları ile ilgili fikrini söyleyebilecek. Bize aktardığı fikirlerde onu alacağız, değerlendireceğiz ve sonuçta uygulanabilir bir fikir, bir düşünce ise kendisine dönüp  teşekkür ile birlikte ödüllendirerek sistemi hayata geçireceğiz.  Bu platform vasıtasıyla her birinizin fikirlerini alacağız. Sizler “Fikrin varsa söyle platformu”  ile her konuda katkı sunabileceksiniz. Ayrıca siz personellerimizin özlük hakları ile ilgili çalışmalarda da bulunuyoruz ” dedi. 
Personellerimize bakanlığımızın yeni projelerini anlatıldığı toplantının sonunda İl Müdürümüz Kenan Şahin tarafından Müsteşarımız Mehmet Hadi Tunç’a  Ahi Evran Cami’nin resmi ve üstünde Ahi Evran-ı Veliye ait “Hak İle Sabır Dileyip Bize Gelen Bizdendir. Akıl ve Ahlak ile Çalışıp Bizi Geçen  Bizdendir.”  Yazılı tabloyu hediye etti. Hatıra resmi çekilmesinin ardından İl Müdürümüz Kenan Şahin  ile birlikte İl Müdürlüğümüz makamına geçen Müsteşarımız Mehmet Hadi Tunç, burada kendisini bekleyen üreticilerle görüşmesinin ardından ilimizden ayrıldı.

''