T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesi ile İl Müdürlüğümüzde Genç Kadın Çiftçilerimiz kabul edildi.

Yayın Tarihi : 8.3.2017
​Kırşehir Merkezdeki genç kadın çiftçilerimiz 8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesi ile İl Müdürlüğümüzde kabul edildi. Kadınlarımızın tarımdaki öneminden, tarıma yaptıkları katkılarından bahseden Sayın ŞAHİN “Kadın çiftçilerimiz her alanda olduğu gibi ilimiz tarımının var olmasında ve gelişiminde de büyük emek ve fedakârlık göstererek Türk Tarımının yükünü omuzlamıştır. Gelecek nesillere tarımı sevdirecek ve tarımda devamlılığı sağlayacak olan kadınlarımızı tarımsal üretime katkı sağlayan, yeri geldiğinde öncülük yapan, emeğini esirgemeyen hedef grup olarak görüyoruz. 
Bir kadın çiftçiyi eğitmek demek gelecek nesilleri de eğitmek demektir. Siz kadın çiftçilerimizin üretimin her aşamasında yaşanabileceğiniz sorunlar için Müdürlüğümüz olarak birlikte çözüm arayışında görev alacağımızı belirtir, her konuda yanınızda olacağımızı ve yardımlarımızı esirgemeyeceğimizi bilmenizi isteriz.”  Dedi. 
Sayın Şahin devamında “Yaşamımızın doğumdan ölüme her alanda varlıklarıyla onurlandığımız, ihtiyacımız olduğunda desteklerini esirgemeyen, eğiten, yetiştiren, bizi biz yapma yolunda yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız veren, fedakâr kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutlarım.” Diyerek sözlerini bitirdi.